Ndërron jetë veterani i UÇK-së, Naim Krasniqi, nga Prizreni

Ka ndërruar jetë veterani i UÇK-së, Naim Krasniqi nga Prizreni. Lajmin për vdekjen e kanë bërë me dije familjarët e tij. Më 20 qershor, 2024 nga ora 16:30 do të mbahen homazhet dhe mbledhja komemorative do të mbahen tek Varrezat e Martirëve në lagjen Tusuz në Prizren.

Kontrolloni gjithashtu

Me 17 korrik 2024, mbahet Akademi Përkujtimore në Junik

Nën patronatin e Kryetarit të Komunës së Junikut, z. Ruzhdi Shehu, dhe në bashkëpunim me …