Konfirmohen 9 raste të reja me virusin korona, shërohen 12 qytetarë dhe një i sëmurë e humb jetën

Nuk ka vdekur asnjë i infektuar me virusin korona, janë paraqitur 177 raste të reja, janë shëruar 13 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë, duke u mbështetur në të dhënat zyrtare të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës,  ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit nga 986 testime  sa janë bërë në nivel vendi, janë paraqitur 177 raste të reja me virusin korona. Gjatë kësaj periudhe kohore nuk ka vdekur asnjë i  infektuar. Po ashtu bëhet me dije se sot janë shëruar 12  të infektuar. Numri i rasteve aktive është 486 të infektuar aktualë.

Kontrolloni gjithashtu

Me qëllim për t’u treguar sa më servile ndaj Izraelit, Qeveria e Kosovës mbështet krimet e Izraelit mbi palestinezët

Qeveria e Kosovës është duke i rrezikuar marrëdhëniet me Amerikën vlerësojnë disa qytetarë të anketuar nga Radio Evropa e Lirë

Zyrtarët amerikanë kanë dërguar mesazhe të qarta për Qeverinë e Kosovës, që të mos ndërmarrë …