MIT
Airport Adem Jashari
kek
tv dielli
Fillimi / Lajmet / Rama ka udhëtuar sot drejt Brukselit, ku do të takohet me presidenten e KE-së, Ursula von der Leyen
Rama ka udhëtuar sot drejt Brukselit, ku do të takohet me presidenten e KE-së, Ursula von der Leyen

Rama ka udhëtuar sot drejt Brukselit, ku do të takohet me presidenten e KE-së, Ursula von der Leyen

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka udhëtuar sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Në fokus të bisedimeve do të jetë Konferenca e Donatorëve, që do të mbahet në 17 shkurt nën kujdesin e Von der Leyen. Po ashtu, në cilësinë e kryetarit të OSBE-së, kryeministri Rama do të takohet nesër me sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, si edhe me Këshillin e Atlantikut të Veriut.

Kontrolloni gjithashtu

AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

AAK organizon sot tryezë për taksën 100 përqind për prodhimet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, sot në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, ...