KEK
Fillimi / Lajmet / Më shumë se 50 homoseksualë janë vrarë e shumë të tjerë kanë marrë plagë gjatë një sulmi kundër tyre
Më shumë se 50 homoseksualë janë vrarë e shumë të tjerë kanë marrë plagë gjatë një sulmi kundër tyre

Më shumë se 50 homoseksualë janë vrarë e shumë të tjerë kanë marrë plagë gjatë një sulmi kundër tyre

50 amerikanë  janë vrarë dhe 53 tjerë janë lënduar gjatë  një sulmi ditën, në mëngjes, në një klub nate të frekuentuar nga homoseksualët në Orlando, Florida të Amerikës. Sipas autoriteteve sulmi me armë zjarri është një prej sulmeve më të rënda në historinë amerikane. Sulmuesi është identifikuar si Omar  Mateen, që sipas FBI kishte lidhje me militantë të ISIS-it. Ai është vrarë nga Policia menjëherë pasi që autoritetet arritën të marrin pengjet që ai mbante.

Kontrolloni gjithashtu

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kadri Veseli: Në zgjedhjet e ardhshme lista e kandidatëve të PDK-së do të përshijë më shumë të rinj

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli gjatë takimit me të rinjtë në Kaçanik, ka thënë se ...