Fillimi / Institucionet / Të Dielën do të bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore të komandantit Halim (Dervish)Tolaj nga Prejlepi

Të Dielën do të bëhet zbulimi i pllakës përkujtimore të komandantit Halim (Dervish)Tolaj nga Prejlepi

Të nderuara familje të Dëshmorëve, Martirëve Veteranë dhe Invalidë të UÇK-së, qytetarë të nderuar. Ju njoftojmë se në një vjetorin e ndarjes nga jeta të luftëtarit e komandantit Halim (Dervish)Tolaj nga Prejlepi i Deçanit i cili tërë jetën qëndroi i palëkundur në idenë shqiptare dhe i palodhshëm në veprim për Lirinë e Atdheut, të Dielën më 23.02.2020, do të bëhet zbulimi i pllakës së varrit në Kompleksin e Varrezave të Dëshmoreve të Kombit në fshatin Prejlep, aty ku pushon përjetësisht pranë shokëve bashkëluftëtar. Ceremonia e Zbulimit do të bëhet në ora 12:00

Ky organizmin bëhet nga Komuna e Deçanit në bashkëpunim më OVL-UÇK-së në Deçan!

Pjesëmarrja juaj nderon luftën e shenjt të UÇK-së!

Kontrolloni gjithashtu

KKMSH: Komuna e Vitisë me 57 raste aktive të qytetarëve të prekur me COVID-19

Komiteti për Mbrojtje dhe Shpëtim (KKMSH) në Viti, ka mbajtur mbledhje të rregullt, në të ...