mbpzhr 2018
Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Institucionet / Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut
Më 17 korrik do të përkujtohet 21 vjetori i Epopesë së Rahovecit dhe luftimeve që bënë krenarë gjithë popullin shqiptar

Të premten në Rahovec shënohet 21 vjetori i daljes se parë publike të UÇK-së në Zonën Operative të Pashtrikut

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Rahovec bënë të ditur se me 26 prill 2019 shënohet 21 vjetori i daljes publike të UÇK-së për herë të parë në Zonën Operative të Pashtrikut. Më këtë rast do të mbahet një tubim gjithë-popullorë në fshatin Drenoc. Në orën 11:30 vendosen kurora tek lapidari dëshmorëve. Në orën 12:00 fillon manifestimi ndërsa në orën 13:00 mbahet koktej për mysafirë të ftuar në lokalet e ShFMU “Vëllezërit Frashëri”.

Kontrolloni gjithashtu

Serwer: Nuk jam i bindur se mund të arrihet një marrëveshje e madhe dhe gjithëpërfshirëse mes Kosovës dhe Serbisë

Server: Kosova të shmangë çdo marrëveshje që rrezikon shtetësinë e saj

Eksperti amerikan i çështjeve të Ballkanit dhe me gjerë, Daniel Serwer i ka deklaruar Zërit të ...