MIT
tv dielli
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë
Një seri tërmetesh janë regjistruar pas mesnatës në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë

Mediet në Turqi njoftojnë se vendi është goditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti ka ndodhë në ora 18.55 sipas kohës lokale. Tërmeti është regjistruar në pjesën lindore të Turqisë, Elazığ. Sipas Institutit të Kërkimeve për Tërmete, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazig pasditen e sotme, me një thellësi prej 10 kilometrash. Mediet turke raportojnë se autoritetet kanë nisur punë në terren dhe për momentin nuk raportohet për viktima.

Kontrolloni gjithashtu

Thaçi: Do të kërkojë edhe njëherë që BE-ja të plotësojë zotimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Thaçi: Do të kërkojë edhe njëherë që BE-ja të plotësojë zotimin për liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Liderët e Ballkanit Perëndimor janë duke marrë pjesë në një takim joformal në Bruksel me ...