KEK
Fillimi / Lajmet / Tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë
Një seri tërmetesh janë regjistruar pas mesnatës në rajonin e Ohrit dhe Prespës

Tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë

Mediet në Turqi njoftojnë se vendi është goditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti ka ndodhë në ora 18.55 sipas kohës lokale. Tërmeti është regjistruar në pjesën lindore të Turqisë, Elazığ. Sipas Institutit të Kërkimeve për Tërmete, tërmeti goditi qarkun Sivrice të Elazig pasditen e sotme, me një thellësi prej 10 kilometrash. Mediet turke raportojnë se autoritetet kanë nisur punë në terren dhe për momentin nuk raportohet për viktima.

Kontrolloni gjithashtu

Deliu-Kodra: Veprimet e fundit të EULEX-it të krijojnë përshtypjen e një operacioni në një vend armiqësor

Deliu-Kodra: Veprimet e fundit të EULEX-it të krijojnë përshtypjen e një operacioni në një vend armiqësor

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu, ka reaguar pas arrestimeve të djeshme nga ana e EULEX. ...