KEK
Fillimi / Lajmet / Zemaj: Në zgjedhjet për kryetar të Besianës dhe Mitrovicës Veriore nuk do lejohen tubimet sikur në kohë normale
Ministri Zemaj: Qytetarët do ta kenë vaksinën anti-Covid, Remdesivir si dhe vaksinën kundër grip sezonal

Zemaj: Në zgjedhjet për kryetar të Besianës dhe Mitrovicës Veriore nuk do lejohen tubimet sikur në kohë normale

Komisioni Qendror Zgjedhor këtë të shtunë kërkoi nga Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të japin rekomandime dhe manuale se si do të mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme në Besianë dhe Mitrovicën Veriore. Për këtë kërkesë të KQZ-së, ministri Zemaj, thotë se do të plotësohet në ditët në vijim. Ndërsa, për fushatë ai u tregua i rreptë se nuk duhet lejuar të bëhen sikur në kohë normale ngase tubimet janë të ndaluara. Zemaj tha se ka diskutuar bashkë me Bordin Këshillëdhënës për mënyrën e mbarëvajtjes së procesit zgjedhor në të dy komunat. “Duhet të respektohen me rigorozitet ligjet, vendimet, udhëzuesit dhe protokollet në fuqi”, është shprehur ai.

Kontrolloni gjithashtu

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Naim Fetahu zotohet se qysh në mandatin e parë si kryetar i Besianës do t’u jap përgjigje shqetësimeve kryesore të qytetarëve të kësaj komune

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryetar të Besianës, Naim Fetahu, ka hapur sot ...