KEK
Fillimi / Njoftime / Zenel Zekolli: Na ike pa na thënë lamtumirë, bashkluftëtari ynë, Sefedin Zogaj
Zenel Zekolli: Na ike pa na thënë lamtumirë, bashkluftëtari ynë, Sefedin Zogaj

Zenel Zekolli: Na ike pa na thënë lamtumirë, bashkluftëtari ynë, Sefedin Zogaj

Bashkluftëtari ynë Sefedin Zogaj nga Bellanica ” Sefë Bunkeri” Ti ishe dhe do të mbetësh i gjallë në kujtesën tonë, për shëmbëlltyren e njeriut të urtë, tē sinqert dhe atdhedashës! Qyshë në fillim të vititt 1998 iu bashkangjite radhëve të UÇK-së. Pa u ndalë asnjēherë, duke shërbyer me devotshmëri në shërbim të Atdheut tonë të shumëvuajtur! Ti morre pseodonimin “Sefë Bunkeri” Sepse ti ishe mjeshtri i përgatitjeve të bunkerave dhe istikameve të UÇK-së. Ti nuk dite të lodhesh asnjëherë , ku dhe pas përfundimit të luftes, u radhite në TMK ku dhe morre mbi supe një detyrë shumë të rendë, por fisnore, sepse ti bëre rivarrimin e shumë dëshmorëve dhe martirëve anë e këndë Zonës së Pashtrikut!  Ti Sefë jetove me nderë dhe krenari , duke mos u dorëzuar asnjëherë! Do tē jem krenarë që të kisha bashkluftëtarë dhe ushtarë të lirisë! Lavdi jetës dhe veprës suaj “Sefë Bunkeri” U prehshë në paqe! Me respekt i yti Zenel Zekolli Komandant i batalionit të -III- të Brig. 121 ” Kumanova”. Varrimi do të bahet neser ditë e marte me datë 24 Nëntorë ora 11.00 në varrezat e Prizrenit.

Kontrolloni gjithashtu

Doli nga botimi libri i 20-të i autorit, Avni Dehari, “Çamarrokët dhe aventurat e tyre”

Doli nga botimi libri i 20-të i autorit, Avni Dehari, “Çamarrokët dhe aventurat e tyre”

Veprimtari dhe shkrimtari, Avni Dehari, përkundër sfidave me të cilat është ballafaquar deri më tani ...