Airport Adem Jashari
MIT
tv dielli
kek
Fillimi / Lajmet / AAK do ta drejtojë Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë dhe atë për Shëndetësi e Mirëqenie Sociale
AAK do ta drejtojë Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë dhe Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale

AAK do ta drejtojë Komisionin për Punë të Jashtme dhe Diasporë dhe atë për Shëndetësi e Mirëqenie Sociale

Kuvendi i Kosovës sot ka miratuar formimin e 14 komisioneve parlamentare. Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka treguar se këta të fundit udhëheqin me dy komisione. Deputetja Time Kadrijaj është zgjedhur kryetare e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Ndërsa, Albena Reshitaj kryetare e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Ndërkaq në dy komisione tjera, atë për Buxhet dhe Transfere dhe atë të Sigurisë dhe Mbrojtjes, AAK përfaqësohet me nga një nënkryetar, dhe me nga një anëtar në 10 komisionet tjera.

Kontrolloni gjithashtu

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje. Artan Abrashi paralajmëron edhe shkarkime të tjera të zyrtarëve shtetëror nga Qeveria Kurti

Deputeti i Vetëvendosjes, Artan Abrashi paralajmëron edhe shkarkime të tjera të zyrtarëve shtetëror nga Qeveria Kurti

Pas shkarkimit të Bordit të Telekomit të Kosovës, të 14 konsujve, të procesit të emërimit ...