MIT
kek
tv dielli
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Hoti: Qeveria është për zëvendësim të taksës me reciprocitetit por për këtë duhet kordinim më SHBA-në
Hoti: Qeveria është për zëvendësim të taksës me reciprocitetit por për këtë duhet kordinim më SHBA-në dhe BE-në

Hoti: Qeveria është për zëvendësim të taksës me reciprocitetit por për këtë duhet kordinim më SHBA-në

Në kohën kur Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë intensifikuar angazhimin e tyre në negociatat Kosovë – Serbi zëvendëskryeministri i parë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se qeveria “Kurti” dialogun me Serbinë e sheh si të vetmin opsion për normalizim të marrëdhënieve në mes të të dyja vendeve. Hoti ka pohuar se Qeveria është për zëvendësim të taksës me masën e reciprocitetit, mirëpo ka konsideruar se paraprakisht duhet të ketë koordinim të plotë me bashkësinë ndërkombëtare, me SHBA-në e me BE-në. Përderisa ditëve të fundit është intensifikuar angazhimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e dialogut Kosovë – Serbi, Hoti, ka thënë se Kosova është pro vazhdimit të dialogut me Serbinë, pasi që kjo është forma e vetme për arritjen e një marrëveshjeje përfundimtare me Serbinë.

Kontrolloni gjithashtu

Mjeku Jeton Bytyçi kërkon që shteti t'i kthejë sytë nga Malisheva, është qyteti i dytë shqiptar më i prekur pas Tiranës

Mjeku Jeton Bytyçi: Shteti t’i kthejë sytë nga Malisheva, është qyteti i dytë shqiptar më i prekur pas Tiranës

Mjeku nga Malisheva, Jeton Bytyçi, i cili punon në QKUK, ka bënë thirrje në drejtim ...