Agim Bahtiri

Agim Bahtiri: Koalicionin me LDK-në e japim, por jo Ministrinë e Punëve të Brendshme…

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cila ka ndërruar shumë parti dhe më në fund iu ka bashkuar Vetëvendosjes, ka deklaruar për “Epoka e re” se në asnjë mënyrë nuk do t i jepet LDK-së, Ministria e Punëve të Brendshme, meqë, sipas tij vetëm Vetëvendosja ka guxim të hapë dosjet dhe të  arrestojë e dënojë zyrtarët e korruptuar. Me “kapjen” e kësaj ministrie, nga Vetëvendosja  ky zyrtar mendon se siguron vetveten  dhe të gjithë të vetët nga hetimet për korrupsion. Agim Bahtiri njihet për deklarata kontraverse, sidomos ato për bashkimin e Mitrovicës, e cila qe 20 vjet vazhdon të jetë e ndarë, ndërsa ai  nuk shihet të ketë qarkulluar legalisht  në atë pjesë të Kosovës.

Kontrolloni gjithashtu

Zërat e “ndërgjegjes” së dy profesorëve: Blerim Latifi dhe Muhamet Hamiti për dhunën izraelite kundër palestinezëve

Të paktën 178 palestinezë u vranë dhe 589 u plagosën nga sulmet ajrore të forcave izraelite kundër popullatës civile

Dje, Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken u takua me disa udhëheqës të vendeve arabe …