Fillimi / Lajmet / Ana Bernabiq i ka bërë thirrje NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të frenojnë Albin Kurtin
Ana Brnabiq thotë se nuk tërhiqet nga deklaratat skandaloze e raciste të bëra ditë me parë për shqiptarët

Ana Bernabiq i ka bërë thirrje NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të frenojnë Albin Kurtin

Me rastin e eskalimit të situatës në veri të Kosovës, kryeministrja e Serbisë, Ana Bernabiq i ka bërë thirrje bashkësisë ndërkombëtare, NATO -s dhe KFOR -it, që të reagojnë urgjentisht dhe të frenojnë, sikur thotë ajo, Albin Kurtin. Situata është më shumë se dramatike dhe ky është momenti i fundit në të cilin nevojitet një reagim i qartë për të ndaluar politikën e çmendur të ndjekur nga Prishtina. Sjellje e tillë i ka tejkaluar të gjitha masat dhe kjo na çon në prag të kaosit, “tha Brnabiq.

 

Kontrolloni gjithashtu

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes së FSK-së mori pjesë në takimin vjetor me delegacionin e Forcave të Armatosura të Gjermanisë

Një delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes dhe i FSK-së mori pjesë në takimin vjetor bilateral ...