Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli: Aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme, parimore dhe unike
Behxhet Pacolli: Aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme, parimore dhe unike

Behxhet Pacolli: Aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është e përjetshme, parimore dhe unike

Kryetari i AKR-së, Behxhet Pacolli ka uruar SHBA-të me rastin e Ditës së Pavarësisë. Pacolli thotë se Kosova si vend i ri është pasqyrim i vlerave të përbashkëta me ato të kombit amerikan. Tutje kryediplomati i dikurshëm thotë se aleanca e Kosovës me SHBA-të është e përjetshme, parimore dhe unike.

Kontrolloni gjithashtu

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë kombëtare

PDK: Tolerimi i ushtrisë serbe nga KFOR-i dhe Qeveria e Kosovës është cenim i sovranitetit dhe sigurisë

Partia Demokratike e Kosovës ka dënuar ashpër prezencën e ushtrisë serbe në territorin e Kosovës. ...