KEK
Fillimi / Lajmet / Behxhet Pacolli: Ideja ime për Qeveri me bazë të gjerë është keqkuptuar dhe madje edhe është keqpërdorur
Behxhet Pacolli: AKR do ta mbështesë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të nisur nga Vetëvendosje

Behxhet Pacolli: Ideja ime për Qeveri me bazë të gjerë është keqkuptuar dhe madje edhe është keqpërdorur

Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re, Behxhet Pacolli, ka thënë se ideja e tij për një Qeveri me bazë të gjerë është keqkuptuar pjesërisht, dhe madje ëdhe është keqpërdorur. Sipas Pacollit, argumenti i tij lidhet me përgatitjet e Serbisë për ta vendosur Kosovën në arenën ndërkombëtare në një situatë të palakmueshme diplomatike. “Serbia pretendon se do të ofrojë një zgjidhje të guximshme, të përhershme dhe paqësore për çështjen e Kosovës. Për këtë arsye, ajo po përgatit një platformë e cila do të dialogohet e debatohet në shoqërinë dhe institucionet serbe, si sqaroi para do kohësh Presidenti serb Vuçiq në një shkrim autorial të tij në Blic”, ka shkruar Pacolli.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...