KEK
Fillimi / Lajmet / Hoti reagon pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare në kundërshtim me masat e qeverisë dhe rekomandimet
Hoti reagon pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare në kundërshtim me masat e qeverisë dhe rekomandimet

Hoti reagon pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare në kundërshtim me masat e qeverisë dhe rekomandimet

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka reaguar pas grumbullimit të qytetarëve në qendra tregtare. Ditën e djeshme, shumë qytetarë janë parë që janë mbledhur nëpër qendra tregtare dhe shëtitore në qytete të ndryshme të Kosovës janë parë grumbull i qytetarëve pa u penguar nga askush dhe pa u kujdesur për masat mbrojtëse të koronavirusit. Pas kësaj situate, ka reaguar kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti. Përmes një postimi, Hoti ka shkruar këto grumbullime kanë qenë në kundërshtim me masat e qeverisë dhe rekomandimet e IKSHPK-së dhe profesionistërve shëndetësorë. Ai ka thënë se në mesin e këtyre qytetarëve mund të ketë pasur edhe të infektuar me koronavirus, gjë që pas dy javësh shumë qytetarë do të kërkojnë ndihmën e mjëkëve nëpër spitale të ndryshme.

Kontrolloni gjithashtu

Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë papërdorur

Naser Ramadani: 1.000 testet e ardhura si ndihmë nga Serbia, të pranuara nga qeveria Kurti nuk janë përdorur

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Naser Ramadani, ka raportuar para Komisionit Hetimor Parlamentar për ...