Fillimi / Lajmet / Besarta Jashari: Në mes dhimbjes për tragjedinë në Durrës, populli ynë dëshmoj se 28 Nëntori është i veçantë
Besarta Jashari: Në mes dhimbjes për tragjedinë në Durrës, populli ynë dëshmoj se 28 Nëntori është i veçantë

Besarta Jashari: Në mes dhimbjes për tragjedinë në Durrës, populli ynë dëshmoj se 28 Nëntori është i veçantë

E bija heroit të kombit e Hamëz Jasharit, Besarta Jashari e cila në kohën e luftës ka qenë vetëm 10-vjeçare por edhe e mbijetuara e vetme e kësaj familje legjendare, që i shpëtoi masakrës së 5 marsit të vitit 1988 përmes një shkrimi në rrjetin social ka ndarë disa nga emocionet e ditë se djeshme. Ajo  ka shkruar se kombi jonë në mes dhimbjes për tragjedinë në Shqipëri, dëshmoj se 28 Nëntori është i veçuar. “28 Nëntori, ditë e veçantë për mbarë kombin… kjo festë nuk është veç e flamurit apo e pavarësisë, por është datë e krenarisë, sakrificës, shpresës dhe dashurisë kombëtare. Kësaj rradhe, populli jonë në mes dhimbjes për tragjedinë në Durrës, dëshmoj se 28 Nëntori është i veçantë. Dashuria, solidariteti mbarkombëtar këto ditë – do t’i bënte krenarë të gjithë brezat e heronjëve. Andaj, duke ju uruar këtë festë të veçantë – falenderoj Komunën e Drenasit për ngritjen e shtatoreve të Babës Shaban, Babushit dhe Balit Adem”, ka shkruar ajo.

Kontrolloni gjithashtu

GGrenell - Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Grenell – Biden: Asgjë nuk do të avancojë para zgjedhjeve në SHBA, Kosova dhe Serbia do të detyrohen të presin përsëri

Ish-zëvendëspresidenti amerikan Joe Biden ka përshëndetur vendimin e udhëheqësve të Kosovës dhe Serbisë për të ...