Fillimi / Lajmet / BSPK: Gjykata Kushtetuese ia mohojë mundësinë 62 mijë punëtorëve për të përfituar nga puna e tyre
BSPK: Kushtetuesja ia mohojë mundësinë 62 mijë punëtorëve për të përfituar nga puna e tyre

BSPK: Gjykata Kushtetuese ia mohojë mundësinë 62 mijë punëtorëve për të përfituar nga puna e tyre

Bashkimi i Sindikatave të Pavarura të Kosovës e ka kundërshtuar anulimin e Ligjit të Pagave në sektorin publik nga Gjykata Kushtetuese e Kosovës. BSPK thotë se Kushtetuesja ua ka mohuar mundësinë 62 mijë punëtorëve të drejtën për të përfituar nga puna e tyre. Sipas tyre Gjykata Kushtetuese ua ka ngacmuar plagën e hapur punëtorëve dhe nëse kjo plagë nuk shërohet do të ketë trazira sociale.

Kontrolloni gjithashtu

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, ...