Limak Kosovo
Fillimi / Lajmet / Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi i mohon raportimet në disa medie se kjo parti do të përfshihet në Qeveri
Ilir Gashi i reagon Alban Krasniqit: Ata që e priten Thaçin nuk ishin injorant, por veteran e familjarë të dëshmorëve

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi i mohon raportimet në disa medie se kjo parti do të përfshihet në Qeveri

Partia Demokratike e Kosovës që drejtohet nga Kadri Veseli, ka mohuar raportimet në disa medie se janë duke diskutuar mundësinë e përfshirjes në Qeveri. Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyçi, ka thënë se kjo çështje nuk është diskutuar në struktura drejtuese të partisë. “Partia Demokratike e Kosovës, është parti opozitare. Deri më tani, nuk është diskutuar kjo temë e hyrjes në qeveri, në asnjë nivel vendimmarrës të partisë. Çdo gjë që është duke u përfolur deri tani nëpër media, është vetëm në nivel të spekulimeve!”, ka shkruar Bytyçi.

Kontrolloni gjithashtu

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Takimi i radhës në Bruksel në mes të kryeministrit Hoti dhe kryetarit serb Vuçiq do të mbahet më 7 shtator

Më 7 shtator do të mbahet takimi i radhës në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, ...