Dardan Molliqaj

Dardan Molliqaj e ka falënderuar Fatmir Limajn për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në protestën që do të mbahet më 25 mars

Kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj e ka falënderuar kreun e Nismës, Fatmir Limaj për përkrahjen që do t’i japë kësaj partie në protestën, që ëshrë paraparë të mbahet  më 25 mars kundër Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Me këtë rast, Molliqaj e ka quajtur të vlefshëm dhe nevojshëm bashkëpunimin opozitar. E falënderoj Nismën Socialdemokrate dhe z. Limaj për mbështetjen që i japin protestës së 25 marsit. Bashkëpunimi opozitar është i vlefshëm dhe i nevojshëm. Marrëveshja është jashtëzakonisht e dëmshme.  Ky kryeministër nuk ka legjitimitet, prandaj duhet të dorëhiqet. Të shtunën, orën 14:00, në sheshi ‘Zahir Pajaziti’, protestojmë,  ka shkruar Molliqaj.

Kontrolloni gjithashtu

Ministrja, Shvarc dhe kryetarja Osmani paralajmërojnë luftë, në rast se bashkësia ndërkombëtare nuk e ndryshon qasjen ndaj Serbisë

Ministrja, Donika Shvarc ka paralajmëruar luftë, në rast se, sipas mendimit të saj, bashkësia ndërkombëtare …