MIT
Airport Adem Jashari
kek
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Deputetes, Haxhiu i caktohet paraburgimi prej 30 ditësh

Deputetes, Haxhiu i caktohet paraburgimi prej 30 ditësh

Gjyqtari i Gjykatës Themelore në
Prishtinë i ka caktuar deputetes, Albulena Haxhiu, masën e paraburgimit në kohëzgjatje
prej 30 ditësh. Ajo u arrestua sot teksa po udhëtonte drejt Gjilanit në një
tubim të opozitës. Prokurori i rastit, ka kërkuar masën e paraburgimit prej një
muaji. Deputetja, Haxhiu ka refuzuar
t’i përgjigjet pyetjeve të
prokurorit dhe gjyqtarit, si dhe ka refuzuar të marrë avokat mbrojtës.

Kontrolloni gjithashtu

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Elisa Spiropali: “Persona non grata” po shpallet vetë Ilir Meta, jo OSBE-ja

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe zëdhënëse e Qeverisë së Shqipërisë, Elisa Spiropali ...