Deutsche Welle: Lufta e rusëve dhe amerikanëve në Siri mund të eskalojë

Deutsche Welle: Lufta e rusëve dhe amerikanëve në Siri mund të eskalojë

Lufta në mes amerikaneve dhe rusëve në Siri mund të eskalojë, paralajmëron në një intervistë për “Deutsche Welle” eksperti për Lindjen e Afërt, Mihael Liders. Ai vlerëson se SHBA-të tashmë po përgatitin sulm në çerdhen kryesore të Shtetit Islamik në Rakka dhe nuk është i sigurt nëse rusët do të qëndrojnë të përmbajtur.

Kontrolloni gjithashtu

Shaip Kamberi

Shaip Kamberi nuk ka arritur të fitojë mandatin e deputetit në Kuvendin e Serbisë pas rivotimit që u bë në Tërnoc

Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka marrë vetëm 598 vota, ndërkaq Kamberit i duheshin së …