MIT
kek
Airport Adem Jashari
Fillimi / Lajmet / Edhe deputeti, Rexhep Selimi, nën përcjellje të Policisë, dërgohet në Gjykatën Themelore të Prishtinës
Rexhep Selimi - Gjykate

Edhe deputeti, Rexhep Selimi, nën përcjellje të Policisë, dërgohet në Gjykatën Themelore të Prishtinës

Policia e Kosovës ka shoqëruar për në Gjykatën Themelore, në Prishtinë, përveç kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri  edhe deputetin e Lëvizjes, Rexhep Selimi. Ata, nën përcjellje të Policisë janë dërguar  për një seancë gjyqësore, që ka të bëjë me rastin e konfliktit që kanë pasur me deputetin e PDK-së, Bekim Haxhiu, disa vjet më parë. Rexhep Selimi ka konfirmuar për mediet  se ai ndodhet në seancë gjyqësore. Mirlinda Gashi, zyrtare për informim në Gjykatën Themelore, ka konfirmuar se sot të orën 10:00 ka filluar seanca gjyqësore për rastin, ku të pandehur janë, Visar Ymeri dhe Rexhep Selimi.

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicioni

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe ai i LDK-së Isa Mustafa nuk do të takohen sot për të biseduar rreth koalicionit

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka njoftuar se nuk do të takohet sot me ...