KEK
Fillimi / Lajmet / Edhe sot janë evidentuar 12 të vdekur nga virusi korona, 462 raste pozitive, ndërsa janë shëruar 536 të infektuar
IKSHPK:Gjatë 24 orëve të fundit, 568 raste të reja me COVID-19! dhe 95 pacientë janë shëruar

Edhe sot janë evidentuar 12 të vdekur nga virusi korona, 462 raste pozitive, ndërsa janë shëruar 536 të infektuar

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë janë testuar gjithsej 1.314 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 462 raste pozitive. Numri total i rasteve pozitive është 46.580 raste nga 163.221 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.198 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 536 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 33.600 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.782. Edhe sot janë evidentuar 12 të vdekur nga virusi korona, ashtu si në ditët e fundit.

Kontrolloni gjithashtu

Partitë opozitare vazhdojnë të kërkojnë zgjedhje të parakohshme në Kosovë

Demokracia në Veprim kërkon të hetohen dyshimet për falsifikim me vota të kandidatëve për deputetë

Organizata “Demokracia në Veprim” ( DnV) ka kërkuar që të hetohen dyshimet për falsifikim me ...