Fillimi / Institucionet / Filloi Festivali i Teatrove në Ferizaj

Filloi Festivali i Teatrove në Ferizaj

Çdo Tetor, Ferizajn e mbulojnë ngjyrat e festës. Është festa më e madhe dhe më e vjetra e artit skenik në gjithë hartën shqiptare, Festivali i Teatrove në Ferizaj, që bashkon artistë e dashamirë teatri nga gjithë gjeografia shqiptare. Sivjet, në edicionin 50/51, pra mbi gjysmë shekulli festival, Ferizaj ka hapur dyert dhe mirëpret që nga mbrëmë, dashamirët e teatrit.

May be an image of indoor

Kontrolloni gjithashtu

Kryetari Ballazhi prezanton anëtarët e ekzekutivit të komunës së Hanit të Elezit

Kryetari i Komunës së Hanit të Elezit Mehmet Ballazhi prezanton anëtarët e ekzekutivit të komunës ...