Lahi Brahimaj: Me 17 shkurt 2024, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Shqiponjë, do të bëhet rivarrimi i Dëshmorëve Beat Coli dhe Gjergj Krasniqi.

Gjeneral Lahi Brahimaj, ka bërë të ditur se me rastin e Ditës së Pavarësisë së Kosovës, me 17 shkurt 2024, në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve të Kombit në Shqiponjë, do të bëhet rivarrimi i Dëshmorëve Beat Coli nga fshati Bec, Gjakovē, dhe Gjergj Krasniqi nga fshati Nepole Pejë. Rivarrimi bëhet duke filluar në orën 15:00 me ç’rast do të bëhen edhe homazhe në Varrezat e të rënëve për liri.

Kontrolloni gjithashtu

Arrestohet një i dyshuar për përdorim të armës apo mjetit të rrezikshëm

Me datën 22.05.2024 rreth orës 22:55, Stacioni Policor në Gjakovë pasi kishte pranuar informatë për …