KEK
Fillimi / Lajmet / Grenell: Falë direktivave të qarta të Trumpit, janë nënshkruar tri marrëveshje ekonomike Kosovë – Serbi
Grenell: Trump vlerëson se konflikti 20-vjeçar mes Kosovës dhe Serbisë është menaxhuar në mënyrë të gabuar

Grenell: Falë direktivave të qarta të Trumpit, janë nënshkruar tri marrëveshje ekonomike Kosovë – Serbi

I dërguari i posaçëm i kryetarit Donald Trump për bisedimet Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka thënë se nënshkrimi i marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë është bërë falë direktivave të qarta të presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Në një postim në Twitter pas nënshkrimit të marrëveshjeve e cila u bë në Konferencën e Sigurisë në Mynih, Grenell ka thënë se brenda katër muajve kanë arritur t’i nënshkruajnë tri marrëveshje. “Falë direktivave të qarta të Presidentit Trump, ne kemi nënshkruar tri marrëveshjeve ekonomike për katër muaj. Një për udhëtimin ajror, një për hekurudha dhe një për autostrada”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

Me 12 tetor fillon intervistimi i atyre që kanë pas rol vendimtar në privatizimin e ndërmarrjeve në Kosovë

Me 12 tetor fillon intervistimi i atyre që kanë pas rol vendimtar në privatizimin e ndërmarrjeve në Kosovë

Kryesuesi i Komisionit Hetimor Parlamentar, Hajrulla Çeku ka folur sot rreth procesit të privatizimit në ...