mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Hashim Thaçi i zbut dhe i “han” fjalët
Hashim Thaci

Hashim Thaçi i zbut dhe i “han” fjalët

Në konferencën e sotme për gazetarë, zëvendësi i Isa Mustafës, Hashim Thaçi ka deklaruar, gjithnjë me cinizëm, se zgjedhjet do të mbahen në vitin 2018, duke konfirmuar qysh tani se ato me siguri se do t’ i fitojnë PDK-ja dhe LDK-ja. Jam i sigurt se zgjedhjet sërish do t’ i fitojmë sepse kemi përkrahjen ndërkombëtare, ka saktësuar Thaçi, i cili  ka riinterpretuar deklaratën e 17 shkurtit, kur ka  thënë se “opozita qyqare nuk pati guxim të ngjitet 20 metra më lart, sepse e dinte mirë se nuk do ta presim me kafe”. Ai mohon të ketë pasur qëllim ta fyejë opozitën dhe shpreh keqardhje për ato që ai i quan keqinterpretime, sepse pretendon se deklaratën ia ka drejtuar vetëm Visar Ymerit, Ramush Haradinajt e Fatmir Limajt. Ai po ashtu tha se kryetarin i Kosovës do të zgjidhet në afatin e paraparë me ligj.

Kontrolloni gjithashtu

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve deri të enjtën në mesnatë janë rinumëruar 12% pas vendimit të PZAP-it

Alban Krasniqi: Anëtarët e Vetëvendosjes janë duke u kërcënuar dhe shantazhuar nga vëzhguesit në QNR

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Alban Krasniqi, i është kundërpërgjigjur akuzave të Nismës Socialdemokrate, e cila ...