Bekim Haxhiu: Ekipet tona mjekësore po fyhen dhe poshtërohen në veri, Qeveria Kurti po hesht

Haxhiu: Rritja e numrit të rasteve është shqetësuese dhe paralajmërim se vendi po hyn në valën e tretë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Bekim Haxhiu, rritjen e numrit të rasteve ditëve të fundit me virusin e sheh si shqetësuese dhe paralajmërim se vendi po hyn në valën e tretë të pandemisë. Haxhiu ka shkruar se rritja progresive në javën e fundit e numrit të rasteve pozitive dhe rasteve aktive është shqetësuese, andaj kërkon një kujdes maksimal të të gjithëve për uljen e këtyre shifrave. “Respektimi i Ligjit AntiCovid-19, respektimi i rekomandimeve të IKSHPK-së dhe vendimeve të MSH-së, mbajta e maskës, distancës, higjiena, dezinfektimi i duarve, shmangia e tubimeve duhet të jenë prioritet për çdo qytetar të Kosovës me qëllim të parandalimit të përhapjes së koronavirusit”, ka shkruar ai.

Kontrolloni gjithashtu

KFOR-i ka bërë të ditur se ndodhen në Banjskë dhe se janë të gatshëm të përgjigjen nëse shfaqet nevoja

KFOR-i ka bërë të ditur se janë në gjendje gatishmërie dhe të gatshëm për të …