Enver Hoxhaj: Qeveria nuk ka ofruar as mendim politik por as strukurë përmbajtësore se çfarë ndodhë me arsimin

Hoxhaj: Kosova ka nevojë për një politikë të jashtme të mençur

Pas zhvillimeve të fundit në Lindjen e Mesme, ka reaguar nënkryetari i Kuvendit, Enver Hoxhaj. Ai ka shkruar se Kosova ka nevojë për një politikë të jashtme të mençur. “Sulmi i Iranit mbi Izraelin mbrëmë, vazhdimi i luftës në Ukrainë dhe Gaza, agresionit i Serbisë në Banjskë vjet dhe deklarimi i hapur i Hungarisë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës, gjë që çdoherë ka votuar për anëtarësimin tonë në organizata, janë ngjarje që tregojnë që për Kosovën një politikë e jashtme e mençur, së bashku me rritjen e kapaciteteve të sigurisë duhet ta ketë primatin mbi çdo politikë të brendshme ekonomike dhe shoqërore”, ka shkruar ish shefi i diplomacisë së vendit tonë, Enver Hoxhaj.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti, falënderoi partnerët perëndimorë për qëndrimin pro Kosovës, në Asamblenë Parlamentare të NATO-s

Kryeministri, Albin Kurti, ka falënderuar partnerët perëndimorë për qëndrimin e tyre në krah të Kosovës, …