Fillimi / Lajmet / IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, koronavirusi akoma gjendet në mesin tonë, mbani distancën fizike
IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, koronavirusi akoma gjendet në mesin tonë, mbani distancën fizike

IKSHPK: Asgjë nuk ka përfunduar, koronavirusi akoma gjendet në mesin tonë, mbani distancën fizike

“Asgjë nuk ka përfunduar! Virusi nuk po tallet! Virusi akoma gjendet në mesin tonë”. Ky është apeli i sotëm i Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, pak orë pasi njoftoi se ka regjistruar të premten 21 raste të reja me koronavirusin e ri, pas kryerjes së 267 testeve. IKSHPK-ja njofton se sonte u detektuan 19 raste të reja pozitive në Prizren e 2 në Suharekë. “1025 raste deri sot me 782 të shëruar!”, thekson instituti. Tutje IKSHPK-ja ka bërë thirrje edhe për vazhdimin e mbajtjes së maskave e distancës. “Vazhdoni të mbani distancën fizike dhe mbajtjen e maskave! Lani duart me kujdes disa herë në ditë nga 20-30 sekonda!”, është apeli i IKSHPK-së.

Kontrolloni gjithashtu

Çdo qytetarë që hynë në Kosovë i kërkohet testi për COVID-19 por nuk testohen ata që largohen nga vendi

Çdo qytetarë që hynë në Kosovë i kërkohet testi për COVID-19 por nuk testohen ata që largohen nga vendi

Shtetasit e Kosovës që duan të udhëtojnë jashtë vendit dhe u duhet testi nëse janë ...