MIT
kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
Fillimi / Lajmet / Jahjaga takoi edhe kryekuvendarin, Kadri Veseli

Jahjaga takoi edhe kryekuvendarin, Kadri Veseli

Në vazhdën e përpjekjeve për tejkalimin e krizës politike,
kryetarja Atifete Jahjaga ka takuar edhe kryekuvendarin, Kadri Veseli. Burime
brenda legjislativit bëjnë të ditur se ky takim, ka pasur për qëllim gjetjen e
një rrugëdalje nga kjo krizë politike. Kryetarja Jahjaga, me këtë rast, ka kërkuar
nga kryekuvendari, Veseli, që ajo t’i drejtohet Kuvendit me një fjalim mbi
gjendjen e krijuar politike.

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Vetëvendosje dhe LDK nuk duan ta formojnë qeverinë e re me asnjërën nga partitë që kanë qeverisur në mandatin e kaluar

Dy partitë që dolën të parat nga zgjedhjet e 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja ...