kek
Airport Adem Jashari
mbpzhr 2018
MIT
Fillimi / Institucionet / Janë përkujtuar Dëshmorët e Kombit Xhevat Sejfijaj, Sadri Vishaj dhe Shpejtim Bobi

Janë përkujtuar Dëshmorët e Kombit Xhevat Sejfijaj, Sadri Vishaj dhe Shpejtim Bobi

Më homazhe dhe vendosje të kurorave më lule në 21 vjetorin e rënies në Altarin e Lirisë janë përkujtuar Dëshmorët e Kombit Xhevat Sejfijaj, Sadri Vishaj dhe Shpejtim Bobi. Homazhe kanë bërë i pari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj, nënkryetari Sami Cacaj, Kolonel Abdyl Mushkolaj, deputet, bashkëluftëtarë dhe familjarë të Dëshmorëve. Dëshmorët e Kombit Xhevat Sejfijaj nga Gllogjani , Sadri Vishaj nga Blegu dhe Shpejtim Bobi nga Lybeniqi, ranë në Altarin e lirisë 21 vite më parë më 11.09.1998 në trekëndëshin Kosovë- Shqipëri- Mal i Zi, duke bartë të plagosurit për shërim në Shqipëri.

Kontrolloni gjithashtu

Asfaltohen rrugët në fshatrat Krasaliq, Qirez dhe Baks të Skenderajt

Për të parë nga afër punimet që po realizohen në segmentet e rrugëve në fshatrat ...