KEK
Fillimi / Lajmet / Jetlir Zyberaj: Koalicioni NISMA-Aleanca Kosova e Re, përfundimisht do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës
Sot në Kuvendin e Kosovës pritet të marrin dritën e gjelbër pesë marrëveshjeve ndërkombëtare

Jetlir Zyberaj: Koalicioni NISMA-Aleanca Kosova e Re, përfundimisht do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës

Jetlir Zyberaj, këshilltar i ministrit të Jashtëm në detyrë, Behxhet Pacolli ka thënë se koalicioni Nisma Socialdemokrate-Aleanca Kosova e Re, përfundimisht do të jetë pjesë e Kuvendit të Kosovës. Ai nëpërmjet një postimi ka falënderuar më shumë se 42 mijë qytetarë të Republikës së Kosovës, të cilët e kanë votuar këtë koalicion. Ndërkohë gjatë ditës së sotme pritet të përfundojë rinumërimi i vendvotimeve në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve.

Kontrolloni gjithashtu

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore "Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020...

Sot në Sarajevë, ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica 1995-2020…

Sot në Sarajevë, i ka filluar punimet: Konferenca Shkencore Ndërkombëtare dy-ditore, “Gjenocidi kundër Boshnjakëve, Srebrenica ...