mbpzhr 2018
MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / KFOR-i e kryen një ushtrim fushorë më anë të cilit tregohet gatshmëria për të ndërhyrë ndaj përshkallëzimit të trazirave
KFOR-i e kryen një ushtrim fushorë më anë të cilit tregohet gatshmëria për të ndërhyrë ndaj përshkallëzimit të trazirave

KFOR-i e kryen një ushtrim fushorë më anë të cilit tregohet gatshmëria për të ndërhyrë ndaj përshkallëzimit të trazirave

Trupat perëndimore të komandës rajonale te KFOR planifikuan dhe ekzekutuan një hyrje te stimuluar për te reaguar shpejtë ndaj një përshkallëzimi (eskalimi) të trazirave “Trajnimi i planifikuar dhe i vazhdueshëm është thelbësor për të siguruar gatishmëri të vazhdueshme operacionale dhe për të ruajtur aftësi të nivelit të lartë  në mes  njësive të KFOR-it”, shkruhet në postimin e KFOR-it në rrjetin social.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...