mbpzhr 2018
kek
Airport Adem Jashari
MIT
Fillimi / Lajmet / Kryetari amerikan, Trump, anuloi një takim në Uashington me liderët e talibanëve pas një sulmi me bombë në Kabul
Kryetari amerikan, Trump, anuloi një takim në Uashington me liderët e talibanëve pas një sulmi me bombë në Kabul

Kryetari amerikan, Trump, anuloi një takim në Uashington me liderët e talibanëve pas një sulmi me bombë në Kabul

Kryetari i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, ka anuluar një takim në Uashington me liderët e talibanëve dhe presidentin afgan, Ashraf Gani, pas një sulmi me bombë në Kabul ku mbetën të  vdekur 12 persona, duke përfshirë edhe një ushtar amerikan. Përmes disa postimeve, Trump tha se kishte planifikuar në heshtje të zhvillojë bisedime me të dyja palët. “Nëse ata nuk mund të pajtohen për armë-pushim gjatë këtyre bisedimeve shumë të rëndësishme për paqe, si dhe janë në gjendje të vrasin 12 persona të pafajshëm, atëherë nuk kanë fuqi për të negociuar një marrëveshje të mirëfilltë”, tha Trump.

Kontrolloni gjithashtu

Kurti thotë se gjashtë muaj u bënë nga letra që ia dërgoi Presidentit Trump, mirëpo Thaçi nuk mori përgjigje

Albin Kurti, mendon se ka ardhur koha, “që ta thyejnë qafën”, ata që e dëmtuan Kosovën për shumë vite

Kreu i Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kandidati për kryeministër,  Albin Kurti, në një tubim përballë elektoratit ...