Kiliq: Turqia vazhdon ta mbështesë Kosovën në rrugën e saj të shtet-formimit

Kiliq: Turqia vazhdon ta mbështesë Kosovën në rrugën e saj të shtet-formimit

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Njomza Emini, ka pritur në një takim ambasadoren e Turqisë në Kosovë, Kivilxhim Kiliç. Ajo e falënderoi ambasadoren, Kiliç për përkrahjen e vazhdueshme që Turqia i ka dhënë dhe po i jep Kosovës në rrugën e saj të shtet formimit. Ankaraja zyrtare  do të mbështesë Kosovën edhe në të ardhmen, ashtu sikur ka bërë , ashtu sikur ka bërë i tani. Turqia ka ndarë ndihma dhe ka investuar në Kosovë më shumë se dy miliardë euro në vitet e pas çlirimit.

Kontrolloni gjithashtu

Olivier Guerot: Themelet e dialogut Kosovë-Serbi mbeten të pandryshuara, Asociacioni prioritet për Kosovën

Ambasadori i Francës në Kosovë, Olivier Guerot, ka theksuar se themelet e dialogut ndërmjet Kosovës …