Fillimi / Lajmet / Kodheli: Tragjedia në Gërdec ishte vepër e babëzisë së një grupi njerëzish që vranë e grabitën
Kodheli

Kodheli: Tragjedia në Gërdec ishte vepër e babëzisë së një grupi njerëzish që vranë e grabitën

Ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Mimi Kodheli, sot në 8 vjetorin e tragjedisë së Gërdecit, ka deklaruar  se ngjarja e rëndë “është vepër e babëzisë së një grupi njerëzish që vranë e grabitën”. Gjatë  ceremonisë së dorëzimit të zonës së pastruar të Gërdecit, të bashkisë Vorë, Kodheli tha se është vrarë shpresa për një sistem gjyqësor për të dhënë drejtësi. Tashmë vendi ynë ka mbështetjen e aleatëve për ta kthyer Shqipërinë në një vend më të sigurt. Ajo ishte  vepër e babëzisë së një grupi njerëzish, që vranë e grabitën dhe i shpëtuan drejtësisë. Për ta kthyer Shqipërinë në një vend më të sigurt, ne kemi mbështetjen e Amerikës, Gjermani e shteteve të tjera aleate ka thënë me këtë rast tha ministrja, Mimi Kodheli.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...