Fillimi / Lajmet / Para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë edhe sot u mbajtën protesta me kërkesë për lirimin e Gafurr Dugollit
Para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë edhe sot u mbajtën protesta me kërkesë për lirimin e Gafurr Dugollit

Para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë edhe sot u mbajtën protesta me kërkesë për lirimin e Gafurr Dugollit

Para Ambasadës së Maqedonisë në Prishtinë, edhe sot kanë protestuar shumë qytetarë e bashkëluftëtarë të zyrtarit të MFSK-së, Gafurr Dugolli. Ai po mbahet në arrest, në Maqedoni  me kërkesë të Serbisë, e cila po kërkon  ekstradimin e tij në Beograd, meqë ka qenë pjesëtar i luftës së UÇK-së. Deri tani kanë qenë të mefshta prononcimet verbale të zyrtarëve dhe autoritete të vendit, të cilët po shihet se nuk kanë asnjë ndikim te Qeveria sllavo-maqedone, e cila edhe pse e ka njohur shtetin e Kosovës, vazhdon që qytetarët e saj t’ i trajtojë si shtetas  të Serbisë.

Kontrolloni gjithashtu

Krasniqi: 28 Nëntori është festë shumëdimensionale për shqiptarët

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka vizituar godinën e Lidhjes Shqiptare të ...