KEK
Fillimi / Institucionet / Komuna e Rahovecit çdo ditë po punon me intensitet të madh për përmirësimin e infrastrukturës

Komuna e Rahovecit çdo ditë po punon me intensitet të madh për përmirësimin e infrastrukturës

Komuna e Rahovecit çdo ditë po punon me intensitet të madh për përmirësimin e infrastrukturës për qytetarët e sajë, ku një ndër to është edhe rruga në Krushë të Madhe. Kështu, Komuna e Rahovecit vazhdon të punojë me atë ritëm që e ka karakterizuar për 3 vitet e fundit, gjatë të cilave investimet publike kanë qenë kryefjala e punës. Është qeverisja e Smajl Latifit, që e ka kthyer Rahovecin në zonë me zhvillim të hovshëm me investime infrastrukturore. Komuna e Rahovecit ka pësuar ndryshime rrënjësore krahasuar me vite më parë dhe kjo si nga puna vitale e qytetarëve, por edhe vëmendjes maksimale që ka qeveria komunale për qytetarët.

Kontrolloni gjithashtu

Sipas IKSHPK-së, gjatë javës që lam pa në komunën e Deçanit dyzetetetë persona kanë rezultuar pozitiv me virusin #Covid19, njëzetedy  të tjerë janë shëruar plotësisht, ndërsa dy persona kanë ndërruar jetë

Sipas IKSHPK-së, gjatë kësaj jave nga 1-7 mars në komunën e Deçanit dyzetetetë persona kanë ...