KEK
Fillimi / Lajmet / Krojmiri përkujton dëshmorët e martirët e rënë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës
Dëshmorët e Krojmirit

Krojmiri përkujton dëshmorët e martirët e rënë luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës

Shkolla, “Katër dëshmorët” në Krojmir të Drenicës jugore bën të ditur se me rastin e 21 vjetorit të rënies heroike të dëshmorëve të kombit: Isa Olluri, Enver Olluri, Qamil Olluri, të cilët ranë në Pashtrik më 14 dhjetor të vitit 1998  dhe Halil Meta i rënë me 21 maj të vitit 1999 në Blinajë, do të mbahen homazhe përkujtimi dhe nderimi për dëshmorët. Homazhet mbahen sot në orën 10:00 te pllaka përkujtimore në oborrin e shkollës së fshatit Krojmir. Po atë ditë nderohen edhe martirët, Afërditë Qeriqi dhe Musa Bungu, të vrarë nga forcat serbe gjatë luftës.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Kosova nuk ka çfarë të fsheh nga paslufta kemi qenë nën administrimin ndërkombëtarë

Albin Kurti ka mohuar se Qeveria e Kosovës është e gatshme të hapë arkivat e UÇK-së, pavarësisht çka kishte thënë më parë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mohuar se Qeveria të cilën ai e drejton është ...