KEK
Fillimi / Lajmet / Sot zhvillohet takimi i radhës në mes të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa
Gjatë ditës së nesërme pritet nënshkruhet marrëveshja për bashkëqeverisje në mes Vetëvendosjes dhe LDK-së

Sot zhvillohet takimi i radhës në mes të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa

Sot zhvillohet takimi i radhës në mes të liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Takimeve të tyre do të ju paraprijnë takimet e kryesive të këtyre dy subjekteve politike të cilat do të zhvillohen rreth orës 11.00. Njoftohet se në këto takime kryesitë e do të njoftohet për ecuritë e deritashme të takimeve të zhvilluara në përpjekje për ta krijuar koalicionin qeveritar, Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës. Përfaqësues të këtyre dy partive kanë njoftuar se ka përafrim të qëndrimeve në mes tyre.

Kontrolloni gjithashtu

Berat Rukiqi: Shqetësuese mbetet konkurrenca jo lojolaje dhe mungesa e fuqisë punëtore në këtë kohë

Berat Rukiqi: Shqetësuese mbetet konkurrenca jo lojolaje dhe mungesa e fuqisë punëtore në këtë kohë

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi thekson se të gjithë indikatorët tregojnë se ...