Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj e mirëpret deklaratën e Kancelares Merkel dhe thotë se Kosova është gati
Kryeministri Haradinaj e mirëpret deklaratën e Kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel dhe thotë se Kosova është gati

Kryeministri Haradinaj e mirëpret deklaratën e Kancelares Merkel dhe thotë se Kosova është gati

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka mirëpritur deklaratën e Kancelares së Gjermanisë, Angela Merkel e cila ka deklaruar se Evropa do të jetë e bashkuar në plotni atëherë kur vendet e Ballkanit Perëndimor do të jenë pjesë e Bashkimit Evropian. “E përshëndes kancelaren Merkel për riafirmimin e Ballkanit Perëndimor dhe perspektivës së zgjerimit që bëri sot nga qyteti hungarez i Sopron. Bashkimi Evropian do të jetë më i fortë dhe më tepër prosperues kur t’i përqafojë të gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor. Kosova është gati”, ka shkruar ai.

 

Kontrolloni gjithashtu

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së çfarëdo dyshimi tek ta mbi pajtimin e palëve

Vetëvendosje: Ambasadorët e QUINT-it janë ftuar me qëllim të heqjes së dyshimit lidhur me pajtimin e palëve

Nga Vetëvendosje kanë folur përsëri për ftesën që i është bërë ambasadorëve të QUINT-it për ...