MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kosova merr pjesë në takimin joformal të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, që mbahet në Helsinki
Kosova merr pjesë në takimin joformal të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, i cili do të mbahet në Helsinki

Kosova merr pjesë në takimin joformal të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, që mbahet në Helsinki

Shefja në largim e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka ftuar zyrtarisht krerët e diplomacisë së Kosovës që të marrin pjesë në një takim joformal të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian, i cili do të mbahet në Helsinki. Këshilltari i ministrit të Jashtëm, Jetlir Zyberaj ka thënë se kanë marrë ftesë zyrtare nga BE-ja. Në këtë takim është raportuar se do të diskutohet si të ecet përpara në bashkëpunim rajonal. Për këtë ftesë ka reaguar ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq. Ai ka thënë se Mogherini në fund të mandatit të saj po dëshiron të tregojë se bëri diçka për Kosovën, mirëpo sipas tij kjo nuk është e drejtë për Serbinë. Ndërkohë, mediat serbe kanë raportuar se kjo ftesë është kundërshtuar nga Madridi zyrtar

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...