MIT
Airport Adem Jashari
kek
Fillimi / Lajmet / Kryeministri Haradinaj kërkon që të mos keqpërdorët situata me personat e zhvendosur nga Shqipëria për në Kosovë
Kryeministri Haradinaj: Nuk mund të mohohet se kemi gjendje të vështirë në sistemin e arsimit

Kryeministri Haradinaj kërkon që të mos keqpërdorët situata me personat e zhvendosur nga Shqipëria për në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka kërkuar që mos të keqpërdorët situata me personat e zhvendosur nga Shqipëria për në Kosovë, nga OJQ-të, aktivistë dhe Lëvizja Vetëvendosje. Haradinaj duke folur për kërkesën për një shtab emergjent, ka thënë se kjo është tallje me institucionet e Kosovës. Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që nuk janë të prekur nga tërmeti që mos të vinë në Kosovë. Sipas tij, vetëm pak orë pas tërmetit institucionet e Kosovës kanë qenë në ngjarje dhe të gjitha mekanizmat e shtetit kanë qenë funksional dhe janë duke funksionuar edhe sot, por nuk ka nevojë për improvizime dhe keqpërdorim të kësaj situate.

Kontrolloni gjithashtu

Haxhiu:Ministria e Infrastrukturës dhe Ministria e Punëve të Jashtme nuk janë përgjigjur për zbatimin e ligjit

Deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu porositë LDK-së të mos barrikadohen pas kërkesës për postin e presidentit

Pas mbledhjes së kryesisë Lëvizjes Vetëvendosje, deputetja nga radhët e saj, Albulena Haxhiu ka porositur ...