Airport Adem Jashari
MIT
kek
Fillimi / Lajmet / Kryetari amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me kryetarin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan
Kryetari amerikan, Donald Trump, përshëndeti marrëdhëniet shumë të mira me kryetarin e Turqisë, Erdogan

Kryetari amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me kryetarin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan

Kryetari amerikan Donald Trump, konfirmoi takimin me kryetarin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, javën e ardhshme, në Uashington. Ai planifikon të diskutojë çështjen e Sirisë, terrorizmit dhe përfundimin e armiqësive me kurdët. Presidenca turke konfirmoi se palët zhvilluan një bisedë telefonike dhe Erdogan do të vizitojë Amerikën. Dhoma e Përfaqësuesve miratoi një rezolutë që bëri njohjen e gjenocidit armen nga Perandoria Osmane, duke zemëruar kështu Turqinë që këmbëngul se nuk ka patur gjenocid. Kongresi, përgjithësisht është i pakënaqur me Turqinë për pushtimin e Sirisë dhe deputetët kryesorë kanë akuzuar Trump për lejimin e sulmit ndaj kurdëve sirianë. Aleati kryesor amerikan në mposhtjen e Shtetit Islamik ishte një forcë e udhëhequr nga kurdët në Siri.

Kontrolloni gjithashtu

Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në 21 vjetorin e rënies heroike u përkujtuan dëshmorët e kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi Ibish Berisha

Në  21 vjetorin e rënies heroike të dëshmorëve të kombit Kasim Rexhep Shala dhe Hamdi ...