Fillimi / Lajmet / Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri rreth zgjedhjeve të 17 tetorit
Bekim Jashari

Kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri rreth zgjedhjeve të 17 tetorit

Ish-kryetari i komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka reaguar përsëri rreth zgjedhjeve të 17 tetorit. Ai ka thënë se deklaratat e z. Mehani që Skenderaj duhet të shkojë në ri-votim është edhe një deklaratë tjetër e porositur për të na identifikuar si të afërt me Vetëvendosjen siç ishte dhe vendimi për mos kandidim të tyre për kryetar të Skenderajt, pasivizimi i tyre në fushatë dhe heshtja e tyre para keqpërdorimeve në ditën e votimit. “, ka shkruar mes tjerash ai në reagimin e tij. “Kështu me veprimet e tij të ulëta ai iu mundësoi kundërshtarëve tonë politikë që gjatë tërë fushatës parazgjedhore të propagandojnë se  Bekimi është me Vetëvendosjen dhe ajo  nuk i vuri kundër-kandidat.

Kontrolloni gjithashtu

Albin Kurti: Rritja e infektimeve dhe rasteve të vdekjes nga virusi korona ishte e befasishme dhe e paparashikuar

Kryeministri, Kurti, pranon ta përfaqësojë kosovën me fusnotë, në takim me Këshillin e Stabilizim-Asociimit mes BE-së e Kosovës

Kryeministri, Albin  Kurti ka pranuar ta  përfaqësojë Kosovën me fusnotë në takimin e Këshillit të ...