KEK
Fillimi / Lajmet / Kuvendi i Kosovës duhet të thërrasë një seancë dhe ta rrëzojë këtë version të demarkacionit
Ramush Haradinaj

Kuvendi i Kosovës duhet të thërrasë një seancë dhe ta rrëzojë këtë version të demarkacionit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se pas këtij debati për demarkacionin, Kuvendi i Kosovës duhet të thërret një seancë dhe ta rrëzojë këtë version, në mënyrë që kjo temë të marrë një rrugëzgjidhje. Ai tha se gjetjet kadastrale nuk janë të mjaftueshme për kufirin.  AAK, opozita dhe qytetarët nuk e kanë këtë temë kundër dikujt në pushtet por e kanë shqetësim real që duhet ta ketë mirëkuptimin e të gjithëve.

Kontrolloni gjithashtu

Enver Hoxhaj: Qytetarët e Mitrovicës u lanë anash nga kryetari i tyre i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Enver Hoxhaj: Mitrovica u la anash nga kryetari i saj i pasur që e shndërroi këtë vend në komunën më të varfër

Kandidati për kryeministër i PDK-së, Enver Hoxhaj, përmes një shkrimi në llogarinë e tij në ...