Lufti Dervishi: Ai që s’di ç’është pushka Komandant, e Komandanti i vërtetë në arrest

Lufti Dervishi: Ai që s’di ç’është pushka Komandant, e Komandanti i vërtetë në arrest

Profesori i njohur i gazetarisë në Universitetin e Tiranës Lufti Dervishi me anë të një postimi ka shprehur habinë sesi Franca njeriun që nuk ka kapur kurrë pushkë me dorë e bën komandant, ndërsa komandantin e vërtetë e mbajnë padrejtësisht në arrest, duke iu referuar këtu ish komandantit të UÇK-së dhe ish-kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj. “Njeriun që nuk ka kapur pushke me doré e bëjnë komandant, atë që është komandant e mbajnë në arrest:, është shprehur ai.

Kontrolloni gjithashtu

Kryeministri Kurti

Kryeministri Kurti, rikonfirmoi synimin e Kosovës për t’u bërë pjesë e Programit “Partneriteti për Paqe” të NATO-s

Kryeministri, Albin Kurti,  ka pritur në takim oficerë të lartë që ndjekin Kolegjin Mbretëror për …