Veteranë, invalidë dhe liridashës të vendit, po marrin pjesë në manifestimet e “Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”

Manifestimet zyrtare në shënim të EPOPESË së UÇK-së, që do të mbahen sot në ambientet e kazermës “Adem Jashari”, në Prishtinë

Manifestimet zyrtare në shënim të EPOPESË së UÇK-së. Ceremonia do të mbahet, sot në ambientet e kazermës “Adem Jashari” në Prishtinë, duke filluar nga ora 11:30.

11:30 – 12:00 – Pritja e mysafirëve;

12:00 – Fillimi i ceremonisë (Raportimi për rreshtimin e kuadrateve para Presidentes);

12:03 – Inspektimi i kuadrateve nga Presidentja dhe Komandanti i FSK-së.

12:05 – Bendi Frymor i FSK-së luan himnin Shtetëror dhe Kombëtarë;

12:10 – Homazhe pranë Obeliskut të UÇK-së në Kazermën Adem Jashari.

12:15 – Fjalimi i Presidentes së Republikës së Kosovës;

12:25 – Fjalimi i Kryeministrit të Qeverisë së Republikës së Kosovës;

12:35 – Fjalimi i përfaqësuesit të Familjes Jashari;

12:40 – Pjesë artistike nga Bendi Frymor;

12:50 – Mbyllja e ceremonisë.

 

Kontrolloni gjithashtu

Bekim Haxhiu: Kaq keq, e kaq tradhtisht si Albin Kurti, nuk ka vepruar as Esat Pashë Toptani

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka reaguar ndaj kryeministrit Kurti i cili akuzoi  ish kryeministrat …